Control
under
control

Встановлення пломб. Чи можна непомітно замінити пошкоджену на нову?

item-photo

Опломбування приладу обліку є обов'язковою умовою його використання. Хочеш платити за фактично спожитий обсяг ресурсів, а не за середнім тарифом на кожного мешканця, будь добрий — дотримуйся вимог. Тільки з дати підписання акта про опломбування лічильника, нарахування за послуги провадяться на підставі показань. 

Хто може знімати пломби з лічильника

Знімати пломби, а також встановлювати їх можуть лише співробітники компанії-постачальника послуг. Якщо з первинним встановленням пломби все зрозуміло (новий лічильник — захисний елемент — оплата за послугу), то заміна виконується лише у разі пошкодження конструкції або кріплення пломби. Заміна пломби здійснюється після складання акта на об'єкті, де розташований лічильник. Обов'язково вказується серія, номер нової пломби та причина заміни. Якщо пошкодження сталося з вини господаря житла, і ви про це довго не повідомляли, готуйтеся зазнати фінансових втрат. 

Якщо ви помітили, що пломба пошкоджена, негайно повідомте про це компанію, яка вам її встановила. Насамперед це у ваших інтересах, якщо не хочете заплатити штраф і отримати перерахунок за весь період споживання послуг. 

Знімати чи розкривати захисні індикатори на лічильниках без вагомих причин самостійно не варто. Відновлення пломби також неможливе.

Не намагайтеся непомітно зняти та повторно закріпити деталі пломби: сучасні пломби дуже міцні та максимально надійні. Не пошкодивши конструкції, відкрити їх неможливо. Як і замінити на інші, що схожі зовні. Маркування кожної пломби має унікальний номер, який зазначений в акті про повірку приладу обліку. Спроби змінити серійний номер також не увінчаються успіхом. На кожній пломбі використовується лазерне маркування, що дозволяє захистити від заміни та затирання первинної інформації. 

Найчастіше у власника нема потреби знімати пломби. Винятки — лічильник необхідно замінити, перенести на інше місце, відремонтувати або відірвалася пломба на лічильнику. Якщо це саме ваш випадок, існує низка важливих нюансів, які обов'язково варто врахувати.

Обов'язково викликайте контрольну компанію, щоб інспектор склав акт та самостійно зняв пломбу.

Як зняти пломбу з водяного, газового та електролічильника?

Якщо на вашому приладі обліку стоїть роторна, свинцева, пломба-засувка або блокатор на кран, він зніме її за допомогою кусачок для троса. З наклейками все просто — їх можна зняти з лічильника, піднявши куточок гострим предметом. На водяний, газовий та електричний лічильники зазвичай встановлюються пластикова пломба (ротор або засувка) та антимагнітна пломба.

Демонтувати лічильник води, газу, світла тощо, не пошкодивши пломбу, неможливо. Тому ми не радимо знімати їх самостійно, оскільки за це можна отримати штраф. Після завершення всіх робіт обов'язково не забудьте повторно викликати спеціалістів нагляду та контролера. Вони перевірять справність обладнання та опломбують усе відповідно до вимог законодавства.Пломби виробництва Clixar надійно кріпляться на предмети та об'єкти. Їх виробляють з міцних матеріалів, забезпечуючи багаторівневий захист від підробок.

Другие новости

Защитные пломбы Clixar защищают ваши товары

image

Захістні пломби Clixar захищають ваши товари

image

Пломбы для путешествий и туризма от Clixar

image

Пломби для подорожей та туризму від Clixar

image